Jak powinien wyglądać wasz tort na przyjęciu weselnym?

On: - Przecież to obojętne!
Ona: - Rany, nie pomyśleliśmy jeszcze o torcie! Zapisz żeby zadzwonić jeszcze do cukierni.

Rzeczywistość: klasyczny tort (byle smaczny!) ozdobiony gipsową figurką i wbitą fontanną tortową. I tak co roku, od wielu, wielu lat jak sięgnę pamięcią.

Ale koniec z tym bo w tym roku odciążymy trochę weselną klasykę. Mamy nadzieję, że od tego lata na dłużej zagoszczą z nami karteczki oraz toppery na tort weselny. Co to jest topper? To słowo pochodzące z języka angielskiego oznaczające nic innego jak reklamę nad stoiskiem. My tą reklamę przekształcimy nieco w promocję naszego tortu, który z tymi ozdobami będzie bardzo fotogeniczny i wyjdzie na zdjęciach ślubnych jako "niezłe ciacho".
Wiele razy w sklepie ślubnym przy gablocie z figurkami na tort można usłyszeć dywagacje czy aby dana gipsowa parka nie będzie za ciężka i nie zapadnie się w torcie śmietanowym co to go już zamówiliśmy i zmienić się tego nie da bo zaliczka zapłacona a i trudu dużo. A do tego gorąco będzie bo to sierpień przecież co to niby "R" ma w nazwie więc szczęśliwy do ślubów, ale figurka zapaść się może. I tu z pomocą przychodzą nam pikery, toppery i wszystkie inne kolorowe ozdoby na patyczkach, które umieścić możemy nawet na najbardziej delikatnym torcie weselnym lub babeczce. A skoro o babeczkach mowa to i tu postawmy pytanie. Jakie jest wasze wyobrażenie "słodkiego stołu"? W większości przypadków to klasyk z białym obrusem, zastawiony różnego rodzaju sernikami, szarlotkami i innymi galaretkami ułożonymi na papierowych serwetkach, które po 4 godzinach wesela staja się integralną częścią ciasta. Obok stolika przewinie się od czasu do czasu stryj Andrzej, któremu spadł cukier i musi go podnieść "smacznym ciasteczkiem". Nuda prawda? Może warto poświęcić część budżetu przeznaczonego na klasyczne wypieki i zainwestować go w udekorowanie kącika słodyczy ciekawym obrusem np w grochy oraz kolorowymi rozetami lub girlandą rozłożoną nad stołem. Same słodkości możemy ozdobić topperami lub karteczkami na pikach. Zamiast obowiązkowego króla sernika proponujemy lekkie owocowe babeczki w kolorowych papilotkach.
Dajemy gwarancję, że taki stół będzie postrachem dla stryja Andrzeja natomiast zgromadzi przy sobie wielu zadowolonych gości oraz przyciągnie obiektyw waszego fotografa. Efekt będzie jeszcze lepszy jeśli "przypadkowo" zostawicie obok kilka gadżetów to fotobudki ;)
PS. Pamiętajcie o dobrej kawie
:)